Tanie latanie   Linie lotnicze   Emirates Emirates


Linia Emirates powstała w Dubaju w 1985 roku przy udziale kapitału należącego do miejscowego rządu. Linia wielokrotnie zajmowała czołowe miejsca w rankingach linii lotniczych, posiada wiele ekskluzywnych maszyn, których pierwsza klasa przeznaczona jest dla prawdziwych koneserów z grubym portfelem. Główną bazą linii jest Dubaj, skąd linia dociera do wielu destynacji na całym świecie, stając się tym samym największą linią na Środkowym Wschodzie.

Emirates przewożą ponad 20 milionów ludzi i ponad milion ton ładunków, co daje jej 8 miejsce na świecie.. Dla Emirates pracuje ponad 20 tysięcy osób.

Pierwsze loty linii były wykonywane na pokładzie dwóch samolotów lizingowanych, które latały na trasach krajowych i do Karaczi i Bombaju. Już w pierwszych miesiącach działalności firma zanotowała spore zyski, które rosły z każdym kolejnym rokiem. Obecnie linia jest w stanie przeznaczyć kwotę sięgającą wielu dziesiątek milionów dolarów na zakup nowych samolotów ? w planach linii pojawia się liczba 450 najnowocześniejszych maszyn do 2020 roku. Linia wykonuje również długodystansowe loty, odbywające się bez przesiadek i przystanków na trasach do USA, Argentyny czy Australii.

Na pokładzie Emirates

Posiłki na pokładach samolotów należących do Emirates to prawdziwa gadka. Podróżująć na długich dystansach będziemy mieli szansę skosztować bogatego menu. W klasie ekonomicznej, oprócz szerokiego wyboru trunków, najemy się począwszy od przystawki, sałatki, danie główne, deser, talerz serów aż po poobiednią herbatkę, którą zagryziemy czekoladką. Danie główne to zazwyczaj dwa zestawy do wyboru.

W klasie biznesowej mamy większy wybór wśród posiłków, możemy liczyć na poczęstunek nawet podczas krótkich lotów, koktajl na rozpoczęcie lotu oraz zastawę z chińskiej porcelany. Klasa pierwsza została zbogacona o większy wybór w menu z pozycjami ekskluzywnymi (typu kawior), oraz istnieje możliwość zamówienia posiłku w dowolnym momencie lotu.

2013-06-25
Poznaj Bliski Wschód z Arabian Airpass
Meczet_Sultan_Qaboos Dzięki Emirates Airlines z bazy w Dubaju możesz łatwo odwiedzić 12 miast regionu: od Egiptu po Oman. Nie obowiązuje minimalna długość pobytu, a ceny zaczynają się od zaledwie 60 dolarów za odcinek lotu w klasie ekonomicznej.

wiecej »