Tanie latanie   Linie lotnicze   Delta Air Lines Delta Air Lines

Linie lotnicze Delta są największym przewoźnikiem w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Swoją siedzibę mają w Atlancie w stanie Georgia. Latają na wszystkie kontynenty ? do Ameryki Południowej, do wszystkich krajów Ameryki Północnej, Europy, całej Azji, na Karaiby, a od 2009 roku również do Australii. Łącznie latają na 560 trasach do 112 krajów na świecie. Jest to jedyna linia amerykańska, która bezprzesiadkowo zabierze nas z Atlanty do Bombaju i Johansburga, jest to również jedyna amerykańska linia, która lata z USA do Afryki. Delta Air Lines to jedne z nielicznych linii, które promują się poprzez blog internetowy i stronę youtube.com.

Linia zatrudnia ponad 70 tysięcy ludzi, dziennie wykonuje ponad 1300 lotów, a rocznie przewozi nawet 170 milionów ludzi pomiędzy 6 kontynentami, na pokładach ponad tysiąca maszyn.

Linia posiada ogromną flotę - 12 typów Boeingów, 4 typy Airbusów, a poza tym dwa typy samolotów MD, a poza tym samoloty CRJ, DC, Saab oraz Embraer. Średni wiek maszyn to ponad 13 lat, jednak średnią zawyżają mniejsze maszyny używane przede wszystkim na lotach krótkodystansowych i krajowych. Loty długodystansowe, bez przesiadek wykonywane są przez Boeingi 777-200LR.

Na pokładzie Delta Airlines

Linia Delta jest amerykańską marką, w związku z czym wprowadzają wszelkie nowinki technologiczne i dbają o szybko nudzącego się klienta za pomocą ogromnego wyboru wśród propozycji rozrywki w trakcie lotu. Od 2008 roku na pokładach większości samolotów dostępny jest internet Wi-Fi za niewielką opłatą. Na pokładach większości samolotów dostępna jest telewizja na żywo, wypożyczalnia filmów i gier, a także dostęp do wielu kanałów z muzyką i radia.

Na lotach międzynarodowych mamy do dyspozycji klasę BusinessElite i International Economy Class. W klasie biznesowej mamy do dyspozycji pełnię oferty rozrywkowej, darmowe posiłki i napoje, gniazdka zasilające, lampki, zestaw wypoczynkowy i odświeżający oraz szerokie, wygodne siedzenia. Klasa ekonomiczna to darmowe posiłki i przekąski, możemy liczyć na piwo i wino w cenie biletu oraz przekąski. Podczas lotów krajowych z Delta Air Lines możemy korzystać z Domestic First Class i Economy Class. W pierwszej klasie w cenie biletu mamy posiłek, napoje zwykłe i alkoholowe i gniazdka zasilające przy siedzeniach. Klasa ekonomiczna obejmuje darmowe napoje i przekąski, a większe posiłki dostępne są za dodatkową opłatą, podobnie jak alkohole.