Tanie latanie   Linie lotnicze   Czech Airlines Czech Airlines

Czeskie Linie Lotnicze powstały jeszcze przed II Wojną Światową. Pierwszy lot został wykonany w 1923 roku. Była to pierwsza linia lotnicza na świecie, która jako pierwsza posiadała flotę w pełni opartą na samolotach odrzutowych. Linia oferuje 69 tras w 41 krajach, nie tylko w Europie, ale również na Bliskim Wschodzie, Północnej Afryce, Ameryce Północnej i do Azji. Czech Airlines przewożą rocznie ponad 6 milionów pasażerów.

Pierwszy lot nad Atlantykiem linia wykonała już w 1962 roku wioząc pasażerów na Kubę, rozpoczynając w ten sposób współpracę lotniczą miedzy państwami. Wkrótce oferta linii została rozszerzona o Montreal i Nowy Jork.

Główną bazą linii jest praskie lotnisko Ruzyne, skąd Czech Airlines wykonuje najwięcej połączeń. Linia oferuje loty regularne, czarterowe i cargo.

Na pokładzie Czech Airlines

Czech Airlines oferuje dwie klasy przelotów ? biznesową i ekonomiczną, przy czym w ramach klasy biznesowej mamy do wyboru dodatkową wersję: business premium, co oznacza, że mamy możliwość zmiany rezerwacji, zrezygnowania z lotu raz skorzystania z darmowego transportu na i z lotniska na terenie Pragi. Poza tym klasa biznesowa i premium nie różnią się: mamy do dyspozycji specjalną, szybszą odprawę, dostęp do poczekalni dla VIPów, na pokładzie czeka na nas drink powitalny i ciepły ręcznik, pyszne posiłki i upominek na pożegnanie. Pasażerowie klasy ekonomicznej również mogą liczyć na wygodę ? czeka na nich świeża prasa, zestaw odświeżający oraz posiłek. Na pokładzie części samolotów możemy liczyć na rozrywkę ? kanały muzyczne i/lub filmy. Linia specjalnie dba o dzieciaki na pokładzie. Osoby podróżujące z małymi dziećmi mogą liczyć na specjalne zestawy higieniczne, a większe dzieci na specjalne posiłki, zestawy przyborów plastycznych i zabawek.

Flota Czech Airlines