Tanie latanie   Loty do Paryż   Czas wolny, zabytki Paryż Loty do () w promocyjnej cenie

Czas wolny, zabytki Paryż

Z całą pewnością nikt nie powinien wyjechać z Paryża bez zobaczenie najsłynniejszego symbolu miasta jakim jest Wieża Eiffla. Zbudowana została z okazji obchodzenia stulecia rewolucji francuskiej. Na pierwsze piętro budowli wejść można po 347 stopniach, na drugie po 674, a do czubka kondygnacji prowadzi aż 1710 schodów. Przy sprzyjającej pogodzie z wieży podziwiać można widok w promieniu nawet 42 mil.

:Kolejnym symbolem Paryża jest znana wszystkim katedra Notre-Dame powstała na gruzach dawnej świątyni rzymskiej. Ta budowana przez prawie 200 lat katedra pomieścić może do 9000 wiernych. Całość robi naprawdę porażające wrażenie, zarówno zewnątrz jak i w środku budynku.

Jeden z najbardziej znanych na świecie uniwersytetów to paryski La Sorbonne. Kryje on w sobie 22 aule, 2 muzea, 16 sal egzaminacyjnych, 22 sale konferencyjne, 240 laboratoriów, wieżę astronomiczną i fizyczną.

Koniecznie należy odwiedzić także dawną warowną fortecę, a dziś słynne muzeum, jakim jest Luwr. Podziwiać tam można kolekcje antycznej i średniowiecznej rzeźby, zbiory malowideł i użytkowych oraz zabytkowych przedmiotów. W muzeum tym znajduje się między innymi słynna na cały świat Mona Lisa.

W pobliżu Luwru odwiedzić można także Pałac Królewski, czyli francuski Palais – Royal. Na pewno nikt nie pożałuje wybrania się na spacer po bajecznie pięknych królewskich ogrodach.

W centralnym miejscu Placu de Gaulle znajduje się pokazywany we wszystkich francuskich filmach Łuk Triumflny (Arc de Triumphe). Projekt wzorowany był na rzymskim Łuku Konstantyna. Ten paryski ma upamiętniać i oddawać cześć żołnierzom armii francuskiej. Najbardziej znaną płaskorzeźbą, która zdobi Łuk triumfalny jest Marsylianka. Miłośnicy architektury gotyckiej z pewnością powinni zobaczyć XII-wieczną Kaplicę Saint – Chapelle z jej przepięknymi witrażami, które dają niesamowite efekty świetlne.

Najbardziej reprezentacyjną ulicą stolicy są Pola Elizejskie. Aleja przebiega na odcinku 3 km od Placu Zgody do Placu de Gaulle'a. Mieszczą się przy niej liczne kawiarnie, restauracje, teatry, kina oraz mnóstwo sklepów, głównie tych ekskluzywnych.

Niezwykle ciekawym miejscem jest też dzielnica cyganerii paryskiej, czyli Montmartre. Bohema artystyczna Paryża przez lata zamieszkiwała tę historyczną i zabytkową część miasta. Obecnie jest ona bardziej atrakcją turystyczną.

Nieco spokoju zaznać można w przepięknym Ogrodzie Luksemburskim, który pełni funkcję parku miejskiego. Na jego 225 tys. m² naleźć można wiele rzeźb i fontann. W centralnej części znajduje się ośmioboczny basen. Warto odwiedzić także Place de la Concorde (Plac Zgody) z jego przepięknymi 8 posągami kobiecymi i obelisk ze świątyni w Tebach – darem od wicekróla Egiptu, a także cmentarz Père-Lachaise, gdzie pochowany jest Fryderk Chopin.

W podparyskiej miejscowości Marne-la-Vallée bez problemu można obudzić w sobie dziecko za sprawa jedynego w Europie Disneylandu, który został otwarty w 1992 roku. Na całość składają się dwa wesołe miasteczka, aleja handlowa, siedem hoteli, stacja kolejowa oraz pole golfowe.

Nie ma możliwości, żeby nudzić się w tym mieście, niezależnie od pory dnia czy nocy. Po zwiedzaniu miasta i szaleństwie zakupowym dobrze jest wybrać się do jednej z klimatycznych paryskich kawiarni (np. klubokawiarni Onyx Cafe czy Cafe de Flore) lub romantycznych restauracji. Dobrej kuchni francuskiej posmakować można np. w Au Bistrot Ste. Catherine (1Place Ste. Catherine). Kawior własnego wyrobu serwuje Caviar and Co. (5 rue de Reuilly). Tradycyjna winnica podająca także smaczne współczesne dania, którą warto odwiedzić to La Vinea Cafe znajdująca się przy Cour St. Emilion 26-28. Przepyszne makarony z mąki biologicznej serwuje zaciszna restauracja Le Jardin des Pates przy Bulwar Arago 33. Warto odwiedzić też bar Fouquet's Barriere, który wpisany jest na listę zabytków architektury, a jego taras wychodzi na Pola Elizejskie.

Na nocne szaleństwa wybrać się można do wielu klubów i dyskotek. Miasto oferuje ich naprawdę bogaty wybór. Te najbardziej popularne to La Scala, czyli ogromna 3-piętrowa dyskoteka, w której znajduje się największy ekran świetlny w Europie czy Le Memphis nawiązująca wystrojem do lat 30. Przy typowej dyskotekowej muzyce pobawić się można w Le Bolero lub dyskotece Club 79. Jeśli ktoś ma ochotę na odwiedzenie klubu arabskiego, polecamy wybranie się do Le New Rai.Aktualności

Bogota i Wyspy Karaibskie w PROMOCJI
La_Candelaria_Bogota

Nie tylko dla zakochanych, choć z okazji Walentynek - promocja Air France/KLM. Przeloty do Paryża w obie strony zaczynają się już od 499 PLN! Atrakcyjną cenę otrzymała również Bogota, a dla osób, które marzą o bajecznych Wyspach Karaibskich gratką będą trzy unikatowe miejsca: Fort De France na Martynice, Point a Pitre na Gwadelupie oraz Saint-Denis na Reunion. Sprawdź ceny!KONKURS - do wygrania sesja fotograficzna w Paryżu!
zdjecie_z_wakacji

Air France zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie fotograficznym. Uchwyć na zdjęciu „beztroską podróż" i wygraj sesję fotograficzną w Paryżu i udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Michała Radwańskiego!