Tanie latanie   Linie lotnicze   Clickair Clickair


Clickair jest hiszpańską tania linia lotniczą, która działa od 2006 roku. Jej pierwsza nazwa ? Catair ? wywodziła się z regionu swego pochodzenia, czyli Katalonii. Główna baza linii znajduje się na lotnisku El Prat w Barcelonie, a dodatkowe bazy znajdują się w Maladze, Sevilli i Valenci.
Linia obsługuje loty krajowe oraz międzynarodowe europejskie, w tym na Wyspy Brytyjskie oraz na Bliski Wschód i do Północnej Afryki. Firma może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami w dziedzinie działalności tanich linii lotniczych, zarówno na rynku własnym, jak i obcych. Dla podróżnych najważniejsze jest uznanie Clickair za najbardziej punktualnego przewoźnika w 2007 roku. Głównymi celami firmy są ? bezpieczeństwo, dobra obsługa i niewysokie ceny przelotów, przy jednoczesnym dużym wyborze spośród destynacji.

Flota ClickAir

Od samego początku swego istnienia Clickair korzysta z maszyn Airbusa, łącznie linia posiada 23 samoloty typu A320-200 oraz kilka w zamówieniach. Maszyny posiadają dwa silniki oraz skórzane fotele przewidziane na 180 pasażerów. Kolorystyka samolotów odpowiada kolorystyce loga firmy ? karoseria jest zazwyczaj szara, a na niej znajdują się napisy i charakterystyczne fale w kolorach błękitu lazurowego.