Tanie latanie   Linie lotnicze   Cathay Pacific Airways Cathay Pacific Airways

Lini8a lotnicza Cathay Pacific jest linią wywodzącą się z Hong Kongu w Chinach, a jej główną bazą jest lotnisko w Hong Kongu. Linia znajduje się w posiadaniu prywatnej firmy. Cathay Pacific wozi ludzi na ponad 115 trasach do 36 krajów na świecie, zatrudnia ponad 25 tysięcy ludzi w Hong Kongu i poza nim, a także wygrywa rankingi przygotowywane przez brytyjską firmę Skytrax.

Lina powstała w 1946, a zrodziła sie z pomysłu dwóch byłych pilotów myśliwców ? Amerykanina i Australijczyka. Pierwsze loty ograniczały się do samych Chin, Sydney w Australii i Singapuru. W dwa lata po utworzeniu tego niewielkiego przedsiębiorstwa Cathay Pacific zostało przejęte przez Australian National Airlines. Od tego czasu systematycznie zagęszczała się siatka połączeń, zakupywano coraz nowocześniejsze samoloty. Obecnie linia posiada ponad 120 maszyn w wieku nieznacznie przekraczającym 10 lat.

Na pokładzie Cathay Pacific Airlines

Cathay Pacific Airlines zapewnia swoim pasażerom najwyższy standard obsługi ? mamy do dyspozycji dwie lub trzy klasy przelotu: Pierwsza Klasa, Business i Economy. Pasażerowie wszystkich klas mogą liczyć na poczęstunek w cenie biletu, jego obfitość zależy od długości lotu. Wszystkie samoloty są wyposażone w małe telewizorki dla każdego pasażera, z dużym wyborem kanałów telewizyjnych, muzycznych i radiowych, a także system AVOID.

Flota Cathay Pacific Airlines

Park maszynowy Cathay Pacific Airlines składa się w większości z Boeingów 747 i 777 różnych wersji oraz dwóch typów Airbusa ? 340-300 i 330-300. Oba rodzaje Airbusów oraz Boeingi 747-400 służą do przewożenia pasażerów na lotach długodystansowych, przede wszystkim do Europy, ale i Kanady i USA.