Tanie latanie   Linie lotnicze   Brussels Airlines Brussels Airlines


Brussels Airlines powstała w 2005 roku z połączenia SNBA (SN Brussels Airlines) oraz Virgin Express, a rozpoczęcie działalności nastąpiło w 2007 roku. Linia wykonuje loty na trasach łączących Europę z Azją, Afryką i Ameryką Północną. Obecnie trwają starania, by linia przystąpiła do sojuszu Star Alliance, a pomaga jej w tym Lufthansa, którą dzieli się kodami lotów z Brussels Airlines i zamierza wziąć udział w projekcie AirDC firmowanym przez belgijskiego przewoźnika. Linia zajmuje się również lotami czarterowymi oraz treningiem personelu pokładowego i pilotów.

Na pokładzie Brussells Airlines

Podczas krótkich lotów mamy do dyspozycji jedną klasę biznes i dwie ekonomiczne. W klasie biznes, w cenie biletu mamy pełen posiłek i przekąski, w klasie ekonomicznej flex w cenie biletu również mamy posiłek, lecąc klasą ekonomiczną light będziemy musieli jedzenie zakupić we własnym zakresie na pokładzie.

Podczas długich lotów możemy wybierać pomiędzy klasą biznesową, gdzie zostaniemy przywitani kieliszkiem szampana oraz zwykłą klasą ekonomiczną. Linia oferują również tzw. Loty średniej długości do Moskwy, Helsinek i Tel Avivu z klasą biznesową i ekonomiczną.

Podczas długich lotów mamy do dyspozycji rozrywkę pokładową ? filmy na dużym, bądź indywidualnym ekranie oraz muzykę ze słuchawek.

Flota Brussels Airlines

Brussels Airlines nie posiadają oszołamiającej ilości samolotów ? ich park maszynowy wypełnia około 45 samolotów ? Airbusy 319 i 330-300, Boeingi 737-300 i 737-400 oraz latające nad Europą Avro RJ85 i RJ100. Maszyny Brussels Airlines w większości przypadków występują w wersji białej z granatowym ogonem, na którym króluje kropkowana litera ?b? stanowiąca logo linii. Zazwyczaj ponad lub poniżej linii okien z przodu samolotu znajduje się pełna nazwa firmy.