Tanie latanie   Linie lotnicze   SkyEurope Airlines SkyEurope Airlines

Skyeurope tanie linie lotnicze
SkyEurope jest słowacką tania linią lotniczą, której działalność ogranicza się do Europy. Do niedawna polscy pasażerowie mogli korzystać z usług linii na terenie Polski na lotnisku w Balicach, jednak od pierwszej połowy 2008 roku Polacy musza korzystać z lotnisk w sąsiednich państwach.
Linia jest stosunkowo młoda, bo została założona w 2001 roku, przy czym pierwszy lot miał miejsce w 2002. Nie tylko sama nazwa jest nowa, flota linii należy do najmłodszych w Europie.
Główna siedzibą linii jest Bratysława i lotnisko imienia M.R. Stefanika. Dodatkowe bazy znajdują się w Pradze, Wiedniu i Budapeszcie.

Flota Skyeurope

Na najmłodszą flotę w Europie składają się maszyny Boeing 737-700 i 737-500, przy czym współpraca z firmą Boeing jeszcze się nie zakończyła, a SkyEurope oczekuje na kolejne maszyny.
Flota SkyEurope wyróżnia sie pośród innych zdecydowanymi kolorami. Na samolotach tej linii dominuje kolor niebieski, czerwony i biały, przy czym dwa ostatnie wymieniają się miejscami. Na ogonach Boeingów 737-500 dominuje biały, a na Boeingach 737-700 czerwony. Na ogonach wszystkich samolotów można dostrzec wielki napis SKY, natomiast na Boeingach 737-700 dodatkowo nad linią okien znajduje się napis skyeurope.com

Załoga Skyeurope

Załoga SkyEurope to przede wszystkim ludzie doświadczeni, którzy w ramach swojej firmy mogą liczyć na szkolenia i wsparcie techniczne. Firma jest stosunkowo młoda, dlatego stawia na młodą kadrę, również jeżeli chodzi o personel wsparcia technicznego i obsługi naziemnej.

Ubiór załogi latającej Skyeurope

Panie stewardesy obsługujące pasażerów na pokładach samolotów SkyEurope niespecjalnie wyróżniają się spośród swoich koleżanek pracujących pod innymi banderami. Stroje załogi latającej to granatowe spódnice, niebieskie żakiety, białe koszule i czerwono-biało-granatowe apaszki. Wizytówką stewardes ze SkyEurope Airlines jest promienny uśmiech.

Gdzie lata Skyeurope

Zasięg linii SkyEurope ogranicza się do krajów Europejskich, z wyłączeniem Polski, Niemiec i kilku południowych krajów. Obecnie nie ma już możliwości skorzystania z usług linii na terenie Polski, jednak dla mieszkańców południa kraju nie będzie problemem przejazd do Pragi czy Popradu na Słowacji. Z wielu krajów mamy tylko jedną możliwą trasę, z większości loty sezonowe, przede wszystkim skierowane na południe kontynentu. Oprócz Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii, mamy do dyspozycji lotniska w Turcji, Grecji, Chorwacji, Włoszech, a nawet na Cyprze.
Mimo że głównym lotniskiem linii jest Bratysława, nie zawsze istnieje możliwość dotarcia do macierzystego lotniska, pojawia się konieczność przesiadek.