Tanie latanie   Linie lotnicze   Blue 1 Blue 1

Blue1 Oy jest finlandzką linią, której siedziba znajduje się w Helsinkach,a główna baza na Halsinki-Vantaa Airport. Linia funkcjonowała od 1988 roku pod nazwą Air Botnia, a zmiana na obecną nastąpiła w 1998 roku po przejęciu linii przez grupę SAS. W 2004 roku linia przejęła trasy i klientów taniej linii lotniczej Flying Finn i w ten sposób stała się jedną z bardziej popularnych linii krajowych w Finlandii. Od 2006 roku linia rozpoczęła wprowadzanie nowych tras i objęcie swym zasięgiem części Europy.

Linia zatrudnia około 600 osób, przewozi 1 600 000 pasażerów rocznie, posiada 13 samolotów. Łącznie z lotami krajowymi linia obsługuje 24 trasy.

Na pokładzie Blue 1

W samolotach Blue1 mamy do dyspozycji dwie klasy przelotu ? ekonomiczną i ekonomiczną Extra. W zwykłej klasie ekonomicznej możemy liczyć na kanapki i napoje z podniebnego sklepu linii, a na trasie do Szwecji w cenie biletu dostaniemy cynamonowego rogala i kawę. Klasa ekonomiczna Extra to coś w rodzaju klasy pierwszej, która jednak nie jest wyraźnie oddzielona od zwykłej ekonomicznej. Posiadacze bilety w klasie ekonomicznej eskra mają możliwość skorzystania z biznesowej odprawy, siedzenia w przedniej części samolotu, zwrot pieniędzy w przypadku odwołania lotu, a także posiłek w cenie biletu.

Flota Blue 1

Blue1 posiada dwa typy samolotów ? MD 90-30 i Bae Avro RJ-85, przy czym każdy z nich posiada unikalny przydomek.