Tanie latanie   Linie lotnicze   AeroSvit AeroSvit

tanie linie lotnicze AeroSvit
AeroSvit jest ukraińską linią lotniczą, która ma swoją bazę w Kijowie na lotnisku Boryspol, i jest zarazem największym przewoźnikiem na Ukrainie. Od 1994 roku obsługuje połączenia rozkładowe do 11 miast na Ukrainie oraz 20 miast w Europie korzystając z systemu dzielenia się kodami z innymi przewoźnikami. Ta niewielka linia swoje pierwsze loty odbywała na trasach nieodległych od portu macierzystego ? do Odessy, Aten czy Larnaki. Wkrótce po pierwszej dzierżawie Boeinga 737 powiększyła swoje wpływy, a przy okazji stała się pierwszą europejską linią lotniczą, która wykonywała pasażerskie loty na Lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku.

Na pokładzie Aerosvit

AeroSvit dysponuje maszynami, na pokładzie których pasażerowie mogą korzystać z dwóch klas przelotów. W trakcie lotów w klasie biznesowej pasażer otrzymuje wybór spośród 3 pozycji w menu, a na dalszych lotach dwa posiłki i przekąskę. Klasa ekonomiczna to dwie pozycje w menu. Klasa biznes zaopatrzona jest również w rozrywkę audio-video, a każdy pasażer może zrobić zakupy w podniebnym sklepie.

Flota Aerosvit

Aerosvit dysponuje flotą składającą się z prawie 16 maszyn. Obecnie do dyspozycji pasażerów Aerosvit oddaje niewielką armię Boeingów 737 oraz długodystansowych 767. Podażając w kierunku rozwoju i ulepszania oferty, linia sukcesywnie wprowadza nowe maszyny, zarówno na trasach dalekich, jak i krajowych.